Koç Yıllık Burç Yorumları

Kozmik profesörümüz Satürn, bu yıl anlayışlı Balık burcunu ve şefkat ve fedakarlık eviniz Koç’u ziyaret ediyor; bu, nefes nefese anlamına gelir! Bir değişiklik için diğer insanları ve onların duygularını dikkate almanız gerekecek! 2024’te halletmeniz gereken bazı tamamlanmamış manevi işleriniz olduğu aşikar ve en büyük zorluklarınız, sizi geride tutan çözülmemiş zihinsel veya duygusal sorunları gidermeye çalıştığınızda ortaya çıkıyor.
Bunu yapmanıza yardımcı olmak için, enerjik burcunuz yılın en büyülü anlarından birine, arzularınızı tezahür ettirmek için mükemmel bir zaman olan Nisan ayı başındaki yeni ay sırasındaki tam güneş tutulmasına ev sahipliği yapıyor. İstediğinizi sırf güç kullanarak elde ettiğiniz için kendinizle gurur duyuyorsunuz, ancak bazı şeyler zorla var edilemez. Neden teklif edildiğinde küçük bir ay kaldırma avantajından yararlanmıyorsunuz?
Aktif lideriniz Mars, mayıs başından haziran ortasına kadar etkileyici ilk evinize katıldığında büyük bir sıcak noktaya ulaşır ve agresif, rekabetçi güçleriniz önümüzdeki birkaç hafta boyunca zirvede olacak. Etkileyici hırsınız sizi şimdi ileriye taşıyor ve bazı ayrıntılar ayaklar altına alınsa da büyük resim bozulmadan kalıyor.
Yaralı şifacı Chiron, bu yıl yine güçlü burcunuzla seyahat ediyor ve daha önce bahsettiğimiz çok önemli kişisel sorunların üstesinden gelmenize yardımcı oluyor. İşler biraz karmaşıklaşabilir, ancak iyileşmeyi teşvik eden bu geçiş, ruhsal ve zihinsel yuhalamalarınız için büyük bir merhemdir.
Koç, işlerin tekrar etmesinden veya bayatlamasından hoşlanmayan, risk almayı seven bir insansın, ancak bu yılın aşk dersleri arasında bir sonraki büyük romantik maceraya geçmeden önce sana kapanışın değerini öğretmeyi de içeriyor.
Satürn, alıcı Balık burcuyla ve sezgisel bölgenizle eşleştiğinden, bu yıl aşka yaklaşımınız biraz yumuşar. Öğretilebilir önemli anlarla mücadele etmek yerine, durup onları gerçekten kucaklama olasılığınız daha yüksektir, bu da büyük bir fark yaratabilir. Bu içe dönük gezegensel ortaklık sırasında yavaşlamak size, devam etmeye çalışmadan önce bir ayrılıktan duygusal olarak iyileşmek için zaman ayırmanın alternatiften çok daha sağlıklı olduğunu gösterir.
Bu yıl Venüs gerilemesi yok ve aşk tanrıçası tüm zamanını ilerlemeye ayırıyorsa, bu aşk hayatınız için iyi bir alamet olabilir. Geçmişe takılıp kalan biri değilsiniz, dolayısıyla bu sürekli ileriye giden enerji, bir tekdüzeliğe takılıp kalmayacağınız ve eskiden olanı özlemeyeceğiniz anlamına gelir. Elbette bu, düşünme zamanınızı da bir miktar azaltır, ancak geçmişi bir kaide üzerine koymadan değerli aşk dersleri öğrenmek için birçok fırsatınız olmalıdır.
Güçlü lideriniz Mars, Kasım ve Aralık aylarının çoğunda ateş burcunuz Aslan’da ve romantizm evinizde olduğunda seks hayatınız cızırtılı olur, bu da yılın sonlarında yeni biriyle tanışmanın heyecan verici bir potansiyele sahip olduğu anlamına gelir. Artık sadece eğlenerek vakit geçirmek ana hedefiniz olacak, bu nedenle sizinle aynı şeyleri yapmaktan hoşlanan birini arayın. Sadece oturup duyguları hakkında konuşmak isteyen son derece duygusal su işaretleri iyi bir eşleşme değil!
Koç, ilişkiler de dahil olmak üzere hayatının çoğu bölümünde hızlı hareket ediyorsun. Ancak bu yıl fazla spontane davranmak aşk hayatınızda kayda değer bir ilerleme kaydetmenizi engelleyebilir.
Satürn’ün yaratıcı Balık burcuyla ortaklığı, aşk söz konusu olduğunda hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanmanıza yardımcı olur, bu da romantik yönünüzü gerçekten ortaya çıkarır. Genelde “el ele tutuşup kumsalda yavaş yürüyüşler yapan” tiplerden değilseniz, bu yıl romantik hareketlerinizle kendinizi ve partnerinizi şaşırtabilirsiniz. Manzaranın tadını çıkarmak için yavaşlamak veya tamamen durmak sizi geçen yıl koşuşturduğunuz zamana göre çok daha sağlıklı bir yere koyabilir.
Seks hayatınız ilişkinizin önemli bir parçası, bu nedenle güçlü lideriniz Mars, Nisan ayı sonunda agresif burcunuzla buluştuğunda, ortam heyecan verici, agresif ve rekabetçi olacak. Bu yoğun geçiş sırasında kıskançlık kontrolden çıkabilir, bu yüzden aşka bu kadar ilkel bir bakış açısına sahip olmamaya çalışın. Ne kadar isteseniz de, yuhunuzu bir taşla başınıza vurup onu mağaranıza taşıyamazsınız!
Boğa burcundaki Mars, Haziran başından Temmuz sonuna kadar para bölgenizdeki finansal güvenliğin peşindedir ve bu, paylaşılan para durumunuzun tüm yönlerini vurgular. Oldukça fazla harcama yapan birisiniz, dolayısıyla tasarruf eden biriyle ilişkiniz varsa çözmeniz gereken bazı sorunlar olabilir. Sabır, zenginlik yaratan bu geçiş sırasında başarının anahtarıdır, bu nedenle ayarlamaları yapması gereken kişi muhtemelen sizsiniz. Banka hesabınızı tüketen ve ortak paranızdan çok az getiri sağlayan kendiliğinden harcamaları ifşa etmek, kaçınılmaz olarak kimsenin kazanamayacağı büyük bir kavgayla sonuçlanacaktır.
Zodyakın ilk burcu olarak rakiplerinizi alt etmek istersiniz ve bu nedenle çoğu zaman başkalarıyla iyi çalışamazsınız. Onları mutlaka bir tehdit olarak görmüyorsunuz ama neden sırlarınızdan herhangi birini düşmana vermek isteyesiniz ki?! Satürn bu yıl psişik Balık burcundayken Koç, kariyeriniz ve mali durumunuz söz konusu olduğunda içgüdüleriniz en değerli silahlarınızdan bazılarıdır. İç sesinizin size söylediklerini yakından dinlemek, bir ekiple çalışmaktan ya da sözde uzman birini işe almaktan daha değerlidir.
Bu yıl yeni veya farklı işler arayan Ram’lar için hayalleriniz (hem gerçek hem de mecazi) başarının anahtarını taşıyabilir. Gerçekten tutkulu olduğunuz tek şeyi yapmaktan vazgeçtiyseniz, o vizyonu yeniden düşünmenin zamanı geldi. Artık günlük kariyer sorunlarına yaratıcı çözümler bulma konusunda başarılısınız. Her yerde sizi olmanız gereken yola yönlendirecek işaretler arayın.
Şansla ilişkili Jüpiter, yılın ilk yarısında para gurusu Boğa burcuyla ve ikinci finans eviniz ile vakit geçiriyor, bu da size gelecekte zenginlik getirecek uzun vadeli yatırımlar yapmak için mükemmel fırsatlar sunuyor. Bu transit aynı zamanda hayattaki tüm güzel şeylerle bağlantılıdır, bu nedenle lüks bir araba veya yüksek dolarlık mücevher satın almak istiyorsanız alışveriş yapmanın tam zamanı. Mutlaka satın al demediğimize dikkat edin. En azından henüz tam olarak değil. En iyi anlaşma için alışveriş yapmak şu anda iyi olduğunuz şeydir. Uzun bir süre duygusal veya finansal olarak tetiği çekemeyebilirsiniz.